AKTUALNOŚCI


Wicemarszałek Sejmu RP z wizytą w Brzegu - fotorelacja
czwartek, 13 listopada 2014 12:08

Dziś (13.11) do Brzegu, a następnie Grodkowa przybyli Wicemarszałek Sejmu RP Marek Kuchciński i Poseł Sławomir Kłosowski. Parlamentarzystów zaprosił Starosta Brzeski Maciej Stefański, który przedstawił bardzo poważny problem z którym boryka się nasze miasto i powiat. Walka o drugą przeprawę mostową (bo właśnie o tym mowa) trwa od długiego czasu. Niszczejące centrum miasta, zagrożenie dla mieszkańców to tylko niektóre efekty braku alternatywnej dla Brzegu przeprawy.

Poprawiony: czwartek, 13 listopada 2014 12:34
Więcej…
 
Nasi na konwencji PiS w Opolu
sobota, 25 października 2014 17:49

Dziś (25.10) w Opolu odbyła się wojewódzka konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Wśród licznie przybyłych gości nie zabrakło oczywiście mocnej drużyny z Brzegu. Program samorządowy dla Opolszczyzny zaprezentował obecny radny wojewódzki Dariusz Byczkowski, który w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na problem „zwijania się” Opolszczyzny szczególnie w kontekście demografii.

Poprawiony: poniedziałek, 27 października 2014 11:55
Więcej…
 
Maciej Stefański - kandydat do Rady Powiatu Brzeskiego
piątek, 10 października 2014 00:00

Maciej Armin Stefański to człowiek, który swoim działaniem udowodnił, że zasługuje na miano doświadczonego i skutecznego samorządowca. Najważniejszymi obszarami działań Macieja Stefańskiego są zdrowie, edukacja i drogi, czego dowodem jest niespotykana dotąd skala inwestycji w brzeski szpital, szkoły i sieć dróg powiatowych. Dla Starosty Stefańskiego ważnym priorytetem jest ponadto zapewnienie mieszkańcom powiatu brzeskiego godnej starości, dlatego już rozpoczął on prace nad rozbudową Zakładu Opieki Leczniczej w Brzegu. Powiat Brzeski kierowany przez Macieja Stefańskiego jest liderem w pozyskiwaniu środków unijnych. Tylko w ostatnich latach na rozwój powiatu pozyskano kilkadziesiąt milionów złotych. Maciej Stefański inwestował nie tylko w infrastrukturę, ale i w kapitał ludzki - w szkolenia dla uczniów i studia dla nauczycieli. W czasie całej swojej samorządowej działalności zawsze wspierał organizacje społeczne i podejmowane przez nie inicjatywy. Maciej Stefański to człowiek dialogu, na którego warto oddać swój głos.

Poprawiony: niedziela, 12 października 2014 17:41
Więcej…
 
Dariusz Byczkowski - kandydat do Sejmiku Województwa Opolskiego
środa, 08 października 2014 00:00

Nazywam się Dariusz Byczkowski, mam 48 lat, wspaniała żonę Wiesię i dwie dorosłe córki Ole i Kasie. Od 8 lat dzięki Państwa poparciu sprawuję mandat Radnego Województwa Opolskiego pełniąc funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Od kilkunastu lat aktywnie działam na różnych szczeblach samorządu terytorialnego - miedzy innymi jako członek Zarządu Miasta Brzegu. Jestem członkiem NSZZ ,,Solidarność’’, WOPR i innych stowarzyszeń. Od 1999 roku sprawuje funkcję Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Brzegu. Oprócz działalności społeczno – politycznej moimi pasjami są: muzyka, literatura, historia, pływanie. W SWOJEJ PRACY STARAM SIĘ DOSTRZEGAĆ LUDZI I ICH PROBLEMY. SŁUŻBĘ DLA MOJEGO REGIONU TRAKTUJĘ JAKO HONOR I OBOWIĄZEK!

Poprawiony: niedziela, 12 października 2014 17:41
Więcej…
 
Zjednoczenie brzeskiej prawicy!
czwartek, 25 września 2014 18:31

"Uznając zbieżność programów naszych komitetów wyborczych - w imię jednoczenia się prawicy także na szczeblu lokalnym zawieramy porozumienie, które zakłada utworzenie wspólnych list wyborczych w Wyborach Samorządowych w 2014 roku oraz współpracę - wybranych z tychże list samorządowców." - to główne przesłanie porozumienia w sprawie zjednoczenia brzeskiej prawicy zawartego dnia 25 września 2014 roku. Porozumienie zostało podpisane przez Macieja Stefańskiego reprezentującego

Poprawiony: piątek, 26 września 2014 11:53
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 13
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

z ostatniej chwili...

Aktualności z Gościem Niedzielnym
 • Prymas Polski do kapłanów o pokusie normalności
  "Jeśli ksiądz decyduje się na bycie jedynie osobą normalną, będzie kapłanem przeciętnym albo jeszcze gorzej. W dynamikę swej kapłańskiej tożsamości ma bowiem wpisany rozwój, dążenie do świętości, do przekraczania swych słabości i ograniczeń, do przekraczania samego siebie" – mówił w środę na Jasnej Górze abp Wojciech Polak.
 • Premier Katalonii oskarżył rząd w Madrycie o agresję
  Premier autonomicznego rządu Katalonii Carles Puigdemont oskarżył w środę rząd Hiszpanii o agresję. Deklaracja ma związek z przeprowadzanymi tego dnia kontrolami w budynkach katalońskich ministerstw i aresztowaniem urzędników.
 • Nie ma sygnałów o poszkodowanych Polakach w Meksyku
  Polska placówka dyplomatyczna w Meksyku oraz MSZ nie odnotowały dotychczas sygnałów o poszkodowanych obywatelach polskich; na wstępnej liście osób przewiezionych do szpitali w mieście Meksyk nie ma też nazwisk wskazujących na polskie pochodzenie poszkodowanych - poinformowało w środę PAP MSZ.
 • Rodzice noworodka z Białogardu mogą wrócić do domu
  Postanowienie o ograniczeniu władzy rodzicielskiej matki i ojca dziewczynki urodzonej w szpitalu w Białogardzie uchylone. Orzeczenie jest tymczasowe.
 • Sąd uchylił postanowienie ws. noworodka z Białogardu
  Sąd w Białogardzie uchylił postanowienie o ustanowieniu kuratora wobec rodziców dziecka, którzy nie zgodzili się na zabiegi medyczne u swojego przedwcześnie urodzonego dziecka i wywieźli je ze szpitala. Sąd cofnął też decyzję o ograniczeniu władzy rodzicielskiej w zakresie opieki okołoporodowej.
 • Zakazywanie farmaceutom powoływania się na klauzulę sumienia to łamanie Konstytucji
  Środki masowego przekazu doniosły ostatnio, że sieć aptek DOZ (Dbam o Zdrowie), do której należy blisko tysiąc z 14 tys. działających w Polsce placówek, zakazała swoim pracownikom powoływania się na klauzulę sumienia, zasłaniając się brakiem stosownych przepisów na poziomie ustawowym. Podobną konkluzję zawiera datowana na 29 sierpnia 2017 r. odpowiedź Ministra Zdrowia na interpelację nr 13375 w sprawie klauzuli sumienia w aptekach, zgłoszoną przez posłów Nowoczesnej.
 • Wkrótce wzrośnie kwota wolna od podatku, nawet do 8 tys. zł
  Nie planujemy zmian w podatkach sektorowych i zmian w podatku VAT; od 1 stycznia 2018 roku zwiększymy kwotę wolną od podatku do 8 tys. zł - powiedział w środę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
 • W czwartek wchodzi w życie umowa handlowa CETA
  Po siedmiu latach negocjacji, w czwartek wchodzi w życie unijno-kanadyjska umowa o wolnym handlu - CETA. Otwiera ona nowe możliwości handlowe dla unijnych, w tym polskich przedsiębiorstw, ale nie brak też zagrożeń.Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla theme (trailer) email alias Valid XHTML and CSS.