AKTUALNOŚCI


Uroczyste obchody 74 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Brzegu
czwartek, 04 września 2014 07:25

Wyjątkowo uroczysty charakter miały tegoroczne obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i Dnia Weterana. Rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Brzegu. Następnie uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik mjr. Henryka Sucharskiego, pod którym odbył się apel pamięci i złożenie wiązanek kwiatów. Prawo i Sprawiedliwość reprezentowali Maciej Stefański, Jerzy Wrębiak, Mieczysław Niedźwiedź, Mariusz Grochowski, Elżbieta Boryczko i Wojciech Komarzyński.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 07:43
Więcej…
 
Spotkanie z wiceprezes PiS Beatą Szydło
piątek, 27 czerwca 2014 10:12

W niedzielę 29 czerwca odbyło się spotkanie z panią poseł Prawa i Sprawiedliwości Beatą Szydło. W Sali Stropowej  brzeskiego ratusza zgromadziło się ok. 100 osób, które wysłuchały informacji na temat przede wszystkim afery podsłuchowej dotyczącej czołowych polityków Platformy Obywatelskiej.  Spotkanie odbyło się pod hasłem „Czas na zmiany” w ramach cyklu spotkań jakie parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości odbywali w powiatach.

Poprawiony: poniedziałek, 07 lipca 2014 20:19
Więcej…
 
Ofiarom tragedii pod Smoleńskiem
czwartek, 10 kwietnia 2014 15:17

Dziś 10.04.2014 r. pod siedzibą Starostwa Powiatowego w Brzegu, w czwartą rocznicę tragedii pod Smoleńskiem oddano cześć ofiarom tej strasznej tragedii. W miejscu tym w 2009 roku Prezydent R.P. śp. Lech Kaczyński wraz ze Starostą Powiatu Brzeskiego Maciejem Stefańskim posadził "Dąb Pamięci".

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 07:46
Więcej…
 
Spotkanie z ministrem Ujazdowskim
czwartek, 10 kwietnia 2014 14:55

W niedzielę 6 kwietnia w Zamku Piastów Śląskich odbyło się spotkanie z posłem Prawa i Sprawiedliwości, byłym dwukrotnym ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierzem Michałem Ujazdowskim. Spotkanie poprzedziła msza w Kościele Podwyższenia Krzyża Św.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 08:10
Więcej…
 
Nasi na Kongresie PiS-u w Warszawie
środa, 19 lutego 2014 16:05

W sobotę 15 lutego br. odbyło się drugie posiedzenie IV Kongresu Prawa i Sprawiedliwości. Do hali Arena na warszawskim Ursynowie przyjechało 1111 delegatów z całej Polski wśród których znaleźli się Maciej Stefański, Jerzy Wrębiak i Mieczysław Niedźwiedź reprezentujący Komitet Powiatowy PiS w Brzegu.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 07:46
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 13
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

z ostatniej chwili...

Aktualności z Gościem Niedzielnym
 • Prymas Polski do kapłanów o pokusie normalności
  "Jeśli ksiądz decyduje się na bycie jedynie osobą normalną, będzie kapłanem przeciętnym albo jeszcze gorzej. W dynamikę swej kapłańskiej tożsamości ma bowiem wpisany rozwój, dążenie do świętości, do przekraczania swych słabości i ograniczeń, do przekraczania samego siebie" – mówił w środę na Jasnej Górze abp Wojciech Polak.
 • Premier Katalonii oskarżył rząd w Madrycie o agresję
  Premier autonomicznego rządu Katalonii Carles Puigdemont oskarżył w środę rząd Hiszpanii o agresję. Deklaracja ma związek z przeprowadzanymi tego dnia kontrolami w budynkach katalońskich ministerstw i aresztowaniem urzędników.
 • Nie ma sygnałów o poszkodowanych Polakach w Meksyku
  Polska placówka dyplomatyczna w Meksyku oraz MSZ nie odnotowały dotychczas sygnałów o poszkodowanych obywatelach polskich; na wstępnej liście osób przewiezionych do szpitali w mieście Meksyk nie ma też nazwisk wskazujących na polskie pochodzenie poszkodowanych - poinformowało w środę PAP MSZ.
 • Rodzice noworodka z Białogardu mogą wrócić do domu
  Postanowienie o ograniczeniu władzy rodzicielskiej matki i ojca dziewczynki urodzonej w szpitalu w Białogardzie uchylone. Orzeczenie jest tymczasowe.
 • Sąd uchylił postanowienie ws. noworodka z Białogardu
  Sąd w Białogardzie uchylił postanowienie o ustanowieniu kuratora wobec rodziców dziecka, którzy nie zgodzili się na zabiegi medyczne u swojego przedwcześnie urodzonego dziecka i wywieźli je ze szpitala. Sąd cofnął też decyzję o ograniczeniu władzy rodzicielskiej w zakresie opieki okołoporodowej.
 • Zakazywanie farmaceutom powoływania się na klauzulę sumienia to łamanie Konstytucji
  Środki masowego przekazu doniosły ostatnio, że sieć aptek DOZ (Dbam o Zdrowie), do której należy blisko tysiąc z 14 tys. działających w Polsce placówek, zakazała swoim pracownikom powoływania się na klauzulę sumienia, zasłaniając się brakiem stosownych przepisów na poziomie ustawowym. Podobną konkluzję zawiera datowana na 29 sierpnia 2017 r. odpowiedź Ministra Zdrowia na interpelację nr 13375 w sprawie klauzuli sumienia w aptekach, zgłoszoną przez posłów Nowoczesnej.
 • Wkrótce wzrośnie kwota wolna od podatku, nawet do 8 tys. zł
  Nie planujemy zmian w podatkach sektorowych i zmian w podatku VAT; od 1 stycznia 2018 roku zwiększymy kwotę wolną od podatku do 8 tys. zł - powiedział w środę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
 • W czwartek wchodzi w życie umowa handlowa CETA
  Po siedmiu latach negocjacji, w czwartek wchodzi w życie unijno-kanadyjska umowa o wolnym handlu - CETA. Otwiera ona nowe możliwości handlowe dla unijnych, w tym polskich przedsiębiorstw, ale nie brak też zagrożeń.Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla theme (trailer) email alias Valid XHTML and CSS.