AKTUALNOŚCI


Konwencja Prawa i Sprawiedliwości
piątek, 07 lutego 2014 16:30

Pod hasłem „PiS bliżej ludzi . Polska jest jedna” w sobotę 25 stycznia odbyła się konwencja, która była podsumowaniem objazdu Polski. Do 31 grudnia 2013 r. prezes Jarosław Kaczyński wraz z czołowymi parlamentarzystami PiS-u odbyli 320 spotkań w 314 powiatach, w których uczestniczyło ponad 60 tysięcy mieszkańców.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 07:49
Więcej…
 
Otwarcie biura poselskiego w Brzegu
środa, 11 grudnia 2013 19:18

W poniedziałek 9 grudnia zostało otwarte w Brzegu biuro posła na Sejm RP Sławomira Kłosowskiego. Biuro mieści się na brzeskim Rynku przy ul. Sukiennice 2 w tzw. plombie. Na otwarciu obecni byli starosta Maciej Stefański, radni wojewódzcy, radni Rady Miejskiej, przedstawiciele Samorządowego Porozumienia Prawicy, NSZZ Solidarność, Związku Sybiraków, Towarzystwa Miłośników Lwowa i

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 08:10
Więcej…
 
W Brzegu będzie biuro poselskie!
czwartek, 17 października 2013 16:03

Dnia 17 października 2013 roku, przybył do Brzegu poseł Prawa i Sprawiedliwości Sławomir Kłosowski. Głównym celem przyjazdu opolskiego posła, było podpisanie umowy na wynajem pomieszczenia w brzeskim ratuszu, w którym polityk zamierza niebawem otworzyć swoje biuro. To odpowiedź na oczekiwania mieszkańców Brzegu, jakie były przedstawiane podczas organizowanego

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 07:50
Więcej…
 
Wnioski budżetowe Klubu Radnych PiS
poniedziałek, 07 października 2013 15:44

Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej Brzegu pod koniec września bieżącego roku złożył wnioski do budżetu na 2014 rok. Wśród propozycji radnych PiS znalazły się takie zadania, których konieczność realizacji najczęściej zgłaszali mieszkańcy Brzegu. Radni biorąc pod uwagę także możliwości finansowe naszego miasta zgłosili następujące propozycje.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 07:50
Więcej…
 
Stanowisko w sprawie cen za wywóz odpadów
wtorek, 20 sierpnia 2013 05:53

Radni Klubu Prawo i Sprawiedliwość nie wyrażają zgody na drastyczną podwyżkę cen za odpady komunalne w proponowanych wysokościach. Sytuacja materialna większości mieszkańców Brzegu jest bardzo trudna. Ogromne bezrobocie w naszym powiecie wynoszące ponad 23% przekłada się na sytuację finansową brzeskich rodzin. Ustawa "śmieciowa" zaproponowana przez rząd narzuca na mieszkańców dodatkowe obciążenia.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 07:51
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 13
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

z ostatniej chwili...

Aktualności z Gościem Niedzielnym
 • Prymas Polski do kapłanów o pokusie normalności
  "Jeśli ksiądz decyduje się na bycie jedynie osobą normalną, będzie kapłanem przeciętnym albo jeszcze gorzej. W dynamikę swej kapłańskiej tożsamości ma bowiem wpisany rozwój, dążenie do świętości, do przekraczania swych słabości i ograniczeń, do przekraczania samego siebie" – mówił w środę na Jasnej Górze abp Wojciech Polak.
 • Premier Katalonii oskarżył rząd w Madrycie o agresję
  Premier autonomicznego rządu Katalonii Carles Puigdemont oskarżył w środę rząd Hiszpanii o agresję. Deklaracja ma związek z przeprowadzanymi tego dnia kontrolami w budynkach katalońskich ministerstw i aresztowaniem urzędników.
 • Nie ma sygnałów o poszkodowanych Polakach w Meksyku
  Polska placówka dyplomatyczna w Meksyku oraz MSZ nie odnotowały dotychczas sygnałów o poszkodowanych obywatelach polskich; na wstępnej liście osób przewiezionych do szpitali w mieście Meksyk nie ma też nazwisk wskazujących na polskie pochodzenie poszkodowanych - poinformowało w środę PAP MSZ.
 • Rodzice noworodka z Białogardu mogą wrócić do domu
  Postanowienie o ograniczeniu władzy rodzicielskiej matki i ojca dziewczynki urodzonej w szpitalu w Białogardzie uchylone. Orzeczenie jest tymczasowe.
 • Sąd uchylił postanowienie ws. noworodka z Białogardu
  Sąd w Białogardzie uchylił postanowienie o ustanowieniu kuratora wobec rodziców dziecka, którzy nie zgodzili się na zabiegi medyczne u swojego przedwcześnie urodzonego dziecka i wywieźli je ze szpitala. Sąd cofnął też decyzję o ograniczeniu władzy rodzicielskiej w zakresie opieki okołoporodowej.
 • Zakazywanie farmaceutom powoływania się na klauzulę sumienia to łamanie Konstytucji
  Środki masowego przekazu doniosły ostatnio, że sieć aptek DOZ (Dbam o Zdrowie), do której należy blisko tysiąc z 14 tys. działających w Polsce placówek, zakazała swoim pracownikom powoływania się na klauzulę sumienia, zasłaniając się brakiem stosownych przepisów na poziomie ustawowym. Podobną konkluzję zawiera datowana na 29 sierpnia 2017 r. odpowiedź Ministra Zdrowia na interpelację nr 13375 w sprawie klauzuli sumienia w aptekach, zgłoszoną przez posłów Nowoczesnej.
 • Wkrótce wzrośnie kwota wolna od podatku, nawet do 8 tys. zł
  Nie planujemy zmian w podatkach sektorowych i zmian w podatku VAT; od 1 stycznia 2018 roku zwiększymy kwotę wolną od podatku do 8 tys. zł - powiedział w środę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
 • W czwartek wchodzi w życie umowa handlowa CETA
  Po siedmiu latach negocjacji, w czwartek wchodzi w życie unijno-kanadyjska umowa o wolnym handlu - CETA. Otwiera ona nowe możliwości handlowe dla unijnych, w tym polskich przedsiębiorstw, ale nie brak też zagrożeń.Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla theme (trailer) email alias Valid XHTML and CSS.