AKTUALNOŚCI


Brzeżanie na Kongresie PiS-u w Sosnowcu
czwartek, 04 lipca 2013 17:12

Pod hasłem "Nasza Ojczyzna, Nasza Przyszłość" w dniach od 28 do 30 czerwca br. w  Sosnowcu  odbył się IV Kongres Prawa i Sprawiedliwości. W obradach uczestniczyło  1150 delegatów z całej Polski wśród których  znalazło się 3 przedstawicieli Komitetu Powiatowego PiS-u w Brzegu: Maciej Stefański, Mieczysław Niedźwiedź, Jerzy Wrębiak.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 07:51
Więcej…
 
Spotkanie z Marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim
środa, 15 maja 2013 11:19

Spotkanie z Marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim W niedzielę 12 maja br. w sali konferencyjnej w Brzegu przy ul. Wyszyńskiego 23 odbyło się spotkanie mieszkańców powiatu brzeskiego z wicemarszałkiem Sejmu RP Markiem Kuchcińskim.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 07:53
Więcej…
 
Odpowiedzialność przede wszystkim
poniedziałek, 25 marca 2013 21:01

O problemach brzeskich przedsiębiorców, strefie płatnego parkowania, uatrakcyjnieniu rynku, marketach i podejmowaniu trudnych decyzji. Rozmowa z Mieczysławem Niedźwiedziem przewodniczącym Komisji Budżetu, Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej, przewodniczącym Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 07:53
Więcej…
 
O uchwale „śmieciowej”
poniedziałek, 11 lutego 2013 15:47

Uchwała „śmieciowa” jaką Rada Miejska Brzegu przyjęła w styczniu na dwukrotnie przerywanej sesji była jedną z najtrudniejszych z jaką przyszło zmierzyć się radnym obecnej kadencji. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że tak obszerny projekt  uchwały otrzymaliśmy w ostatnich dniach starego roku i praktycznie nie było czasu na jego analizę przez chociażby komisje stałe i podjęcie stosownej uchwały.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 07:54
Więcej…
 
Spotkanie z prezesem Jarosławem Kaczyńskim
wtorek, 11 grudnia 2012 18:19

W sobotę 8 grudnia br. w Auli Starej Uniwersytetu Opolskiego odbyło się spotkanie mieszkańców naszego województwa z prezesem  Prawa i Sprawiedliwości  Jarosławem Kaczyńskim. W wypełnionej po brzegi sali obecni byli także członkowie i sympatycy PiS-u z powiatu brzeskiego w liczbie ok. 30 osób.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 07:57
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 13
Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

z ostatniej chwili...

Aktualności z Gościem Niedzielnym
 • Prymas Polski do kapłanów o pokusie normalności
  "Jeśli ksiądz decyduje się na bycie jedynie osobą normalną, będzie kapłanem przeciętnym albo jeszcze gorzej. W dynamikę swej kapłańskiej tożsamości ma bowiem wpisany rozwój, dążenie do świętości, do przekraczania swych słabości i ograniczeń, do przekraczania samego siebie" – mówił w środę na Jasnej Górze abp Wojciech Polak.
 • Premier Katalonii oskarżył rząd w Madrycie o agresję
  Premier autonomicznego rządu Katalonii Carles Puigdemont oskarżył w środę rząd Hiszpanii o agresję. Deklaracja ma związek z przeprowadzanymi tego dnia kontrolami w budynkach katalońskich ministerstw i aresztowaniem urzędników.
 • Nie ma sygnałów o poszkodowanych Polakach w Meksyku
  Polska placówka dyplomatyczna w Meksyku oraz MSZ nie odnotowały dotychczas sygnałów o poszkodowanych obywatelach polskich; na wstępnej liście osób przewiezionych do szpitali w mieście Meksyk nie ma też nazwisk wskazujących na polskie pochodzenie poszkodowanych - poinformowało w środę PAP MSZ.
 • Rodzice noworodka z Białogardu mogą wrócić do domu
  Postanowienie o ograniczeniu władzy rodzicielskiej matki i ojca dziewczynki urodzonej w szpitalu w Białogardzie uchylone. Orzeczenie jest tymczasowe.
 • Sąd uchylił postanowienie ws. noworodka z Białogardu
  Sąd w Białogardzie uchylił postanowienie o ustanowieniu kuratora wobec rodziców dziecka, którzy nie zgodzili się na zabiegi medyczne u swojego przedwcześnie urodzonego dziecka i wywieźli je ze szpitala. Sąd cofnął też decyzję o ograniczeniu władzy rodzicielskiej w zakresie opieki okołoporodowej.
 • Zakazywanie farmaceutom powoływania się na klauzulę sumienia to łamanie Konstytucji
  Środki masowego przekazu doniosły ostatnio, że sieć aptek DOZ (Dbam o Zdrowie), do której należy blisko tysiąc z 14 tys. działających w Polsce placówek, zakazała swoim pracownikom powoływania się na klauzulę sumienia, zasłaniając się brakiem stosownych przepisów na poziomie ustawowym. Podobną konkluzję zawiera datowana na 29 sierpnia 2017 r. odpowiedź Ministra Zdrowia na interpelację nr 13375 w sprawie klauzuli sumienia w aptekach, zgłoszoną przez posłów Nowoczesnej.
 • Wkrótce wzrośnie kwota wolna od podatku, nawet do 8 tys. zł
  Nie planujemy zmian w podatkach sektorowych i zmian w podatku VAT; od 1 stycznia 2018 roku zwiększymy kwotę wolną od podatku do 8 tys. zł - powiedział w środę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
 • W czwartek wchodzi w życie umowa handlowa CETA
  Po siedmiu latach negocjacji, w czwartek wchodzi w życie unijno-kanadyjska umowa o wolnym handlu - CETA. Otwiera ona nowe możliwości handlowe dla unijnych, w tym polskich przedsiębiorstw, ale nie brak też zagrożeń.Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla theme (trailer) email alias Valid XHTML and CSS.