AKTUALNOŚCI


5 dni wojny w Brzegu
wtorek, 11 grudnia 2012 15:28

Uprzejmie informujemy, że w dniach 17,18,19 grudnia 2012 roku, o godzinie 18:30, w Kinie Brzeskiego Centrum Kultury w Brzegu (ul. Mleczna 5), odbędzie się seans filmu pt. "5 dni wojny". Cena biletu wynosi 13 zł. (normalny) 11 zł. (ulgowy).

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 07:57
Więcej…
 
Wybory w brzeskim PiS-ie
niedziela, 07 października 2012 19:32

W ubiegłym tygodniu odbyły się wybory władz powiatowych brzeskiego PiS. W wyniku tajnego głosowania do Zarządu Komitetu zostało wybranych 7 osób tj.: Dariusz Byczkowski, Mariusz Grochowski, Janina Góral, Wojciech Komarzyński, Mieczysław Niedźwiedź, Tomasz Róża, Maciej Stefański.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 07:57
Więcej…
 
Obchody II rocznicy Tragedii Smoleńskiej w Brzegu
wtorek, 24 kwietnia 2012 10:34

Uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, rozpoczęły się w Brzegu obchody drugiej rocznicy Tragedii pod Smoleńskiem.Mszę Świętą odprawił Ks. Prałat Bolesław Robaczek, który wygłosił także okolicznościową Homilię. We Mszy Świętej uczestniczyli mieszkańcy Brzegu, poczty sztandarowe, delegacje młodzieży szkolnej, a także przedstawiciele władz samorządowych.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 07:58
Więcej…
 
Brzeżanie na Krakowskim Przedmieściu
środa, 18 kwietnia 2012 08:03

Główne uroczystości związane z drugą rocznicą katastrofy smoleńskiej odbyły się 10 kwietnia br. w Warszawie  w Bazylice Archikatedralnej i na Krakowskim Przedmieściu.

Komitet Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości w Brzegu zorganizował wyjazd członków i sympatyków PiS, Radia Maryja, którzy dotarli na uroczystości przed Pałac Prezydencki.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 07:58
Więcej…
 
Brzeski samorząd ws. wolności mediów
wtorek, 03 kwietnia 2012 19:30

„Trzeba wprowadzić w czyn wielką strategię obrony mediów. Wolnych mediów.” Te słowa naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II są dziś szczególnie aktualne w obliczu bezpodstawnej i nieuzasadnionej prawnie, odmowy przyznania koncesji na naziemne nadawanie cyfrowe dla Telewizji Trwam. Przypomnę, że takie koncesje otrzymały podmioty, które mają

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 07:59
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 13
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

z ostatniej chwili...

Aktualności z Gościem Niedzielnym
 • Prymas Polski do kapłanów o pokusie normalności
  "Jeśli ksiądz decyduje się na bycie jedynie osobą normalną, będzie kapłanem przeciętnym albo jeszcze gorzej. W dynamikę swej kapłańskiej tożsamości ma bowiem wpisany rozwój, dążenie do świętości, do przekraczania swych słabości i ograniczeń, do przekraczania samego siebie" – mówił w środę na Jasnej Górze abp Wojciech Polak.
 • Premier Katalonii oskarżył rząd w Madrycie o agresję
  Premier autonomicznego rządu Katalonii Carles Puigdemont oskarżył w środę rząd Hiszpanii o agresję. Deklaracja ma związek z przeprowadzanymi tego dnia kontrolami w budynkach katalońskich ministerstw i aresztowaniem urzędników.
 • Nie ma sygnałów o poszkodowanych Polakach w Meksyku
  Polska placówka dyplomatyczna w Meksyku oraz MSZ nie odnotowały dotychczas sygnałów o poszkodowanych obywatelach polskich; na wstępnej liście osób przewiezionych do szpitali w mieście Meksyk nie ma też nazwisk wskazujących na polskie pochodzenie poszkodowanych - poinformowało w środę PAP MSZ.
 • Rodzice noworodka z Białogardu mogą wrócić do domu
  Postanowienie o ograniczeniu władzy rodzicielskiej matki i ojca dziewczynki urodzonej w szpitalu w Białogardzie uchylone. Orzeczenie jest tymczasowe.
 • Sąd uchylił postanowienie ws. noworodka z Białogardu
  Sąd w Białogardzie uchylił postanowienie o ustanowieniu kuratora wobec rodziców dziecka, którzy nie zgodzili się na zabiegi medyczne u swojego przedwcześnie urodzonego dziecka i wywieźli je ze szpitala. Sąd cofnął też decyzję o ograniczeniu władzy rodzicielskiej w zakresie opieki okołoporodowej.
 • Zakazywanie farmaceutom powoływania się na klauzulę sumienia to łamanie Konstytucji
  Środki masowego przekazu doniosły ostatnio, że sieć aptek DOZ (Dbam o Zdrowie), do której należy blisko tysiąc z 14 tys. działających w Polsce placówek, zakazała swoim pracownikom powoływania się na klauzulę sumienia, zasłaniając się brakiem stosownych przepisów na poziomie ustawowym. Podobną konkluzję zawiera datowana na 29 sierpnia 2017 r. odpowiedź Ministra Zdrowia na interpelację nr 13375 w sprawie klauzuli sumienia w aptekach, zgłoszoną przez posłów Nowoczesnej.
 • Wkrótce wzrośnie kwota wolna od podatku, nawet do 8 tys. zł
  Nie planujemy zmian w podatkach sektorowych i zmian w podatku VAT; od 1 stycznia 2018 roku zwiększymy kwotę wolną od podatku do 8 tys. zł - powiedział w środę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
 • W czwartek wchodzi w życie umowa handlowa CETA
  Po siedmiu latach negocjacji, w czwartek wchodzi w życie unijno-kanadyjska umowa o wolnym handlu - CETA. Otwiera ona nowe możliwości handlowe dla unijnych, w tym polskich przedsiębiorstw, ale nie brak też zagrożeń.Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla theme (trailer) email alias Valid XHTML and CSS.