AKTUALNOŚCI


Zjazd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości
środa, 21 marca 2012 09:27

W ubiegłą niedzielę, miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla opolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. W piękne słoneczne południe, w hotelu Festiwal w Opolu, rozpoczął się Okręgowy Zjazd Opolskich Struktur PiS. – To słońce Prawa i Sprawiedliwości – mówił przed rozpoczęciem Zjazdu, szef brzeskich struktur Maciej Stefańśki.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 07:59
Więcej…
 
Relacja z Sejmiku Województwa Opolskiego
środa, 21 marca 2012 09:20

 

O sprawach ważnych i tych „medialnych” w Sejmiku WO rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Opolskiego – Dariuszem Byczkowskim.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 08:00
Więcej…
 
Wywiad z Maciejem Stefańskim
środa, 21 marca 2012 09:20

O uratowaniu brzeskiego sądu, sukcesach powiatu, aferze Leszka P. i wilczym prawie opozycji rozmawiamy ze Starostą Powiatu Brzeskiego - Maciejem Stefańskim

Paweł Kowalczyk: Sąd udało się uratować. Jest Pan zadowolony? Czyja to zasługa?

Maciej Stefański: Jestem bardzo zadowolony. W ostatnich tygodniach była to dla mieszkańców naszego powiatu kluczowa sprawa. Myślę, że jest to bardzo duże zwycięstwo samorządowców z naszego powiatu, a w szczególności efekt wspólnego działania – mojego i Burmistrza Huczyńskiego. Kiedy nadeszły pierwsze sygnały, że ministerstwo zamierza podjąć decyzję o likwidacji sądu obaj stwierdziliśmy, że

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 07:59
Więcej…
 
Koncesjonowana demokracja
środa, 21 marca 2012 09:19

Podział koncesji na nadawanie telewizji w multipleksie cyfrowym. Koncesje dostają podmioty, mające potężne problemy finansowe, które nigdy nie wyemitowały żadnego programu i co za tym idzie, nie posiadają chociażby jednego widza. Z odmową spotyka się natomiast telewizja nadająca bez przerwy przez dziewięć lat, mająca rzeszę kilku milionów wiernych widzów i choć utrzymywana z dobrowolnych datków, posiadająca stabilną sytuację finansową. Nie jest to depesza z Białorusi, a jedynie obraz sytuacji, która ma obecnie miejsce w naszym kraju.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 08:00
Więcej…
 
Spotkanie opłatkowo - noworoczne
wtorek, 17 stycznia 2012 06:55

Kolędą i łamaniem białego chleba rozpoczęli swoje spotkanie opłatkowo - noworoczne członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości w Brzegu. W tej miłej i nastrojowej atmosferze nie zabrakło oczywiście życzeń i wzajemnej serdecznośći. Oprócz osobistych życzeń, obecni na Wigilii życzyli sobie zwycięstwa PiS-u dla dobra naszej Ojczyzny.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 08:00
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 13
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

z ostatniej chwili...

Aktualności z Gościem Niedzielnym
 • Prymas Polski do kapłanów o pokusie normalności
  "Jeśli ksiądz decyduje się na bycie jedynie osobą normalną, będzie kapłanem przeciętnym albo jeszcze gorzej. W dynamikę swej kapłańskiej tożsamości ma bowiem wpisany rozwój, dążenie do świętości, do przekraczania swych słabości i ograniczeń, do przekraczania samego siebie" – mówił w środę na Jasnej Górze abp Wojciech Polak.
 • Premier Katalonii oskarżył rząd w Madrycie o agresję
  Premier autonomicznego rządu Katalonii Carles Puigdemont oskarżył w środę rząd Hiszpanii o agresję. Deklaracja ma związek z przeprowadzanymi tego dnia kontrolami w budynkach katalońskich ministerstw i aresztowaniem urzędników.
 • Nie ma sygnałów o poszkodowanych Polakach w Meksyku
  Polska placówka dyplomatyczna w Meksyku oraz MSZ nie odnotowały dotychczas sygnałów o poszkodowanych obywatelach polskich; na wstępnej liście osób przewiezionych do szpitali w mieście Meksyk nie ma też nazwisk wskazujących na polskie pochodzenie poszkodowanych - poinformowało w środę PAP MSZ.
 • Rodzice noworodka z Białogardu mogą wrócić do domu
  Postanowienie o ograniczeniu władzy rodzicielskiej matki i ojca dziewczynki urodzonej w szpitalu w Białogardzie uchylone. Orzeczenie jest tymczasowe.
 • Sąd uchylił postanowienie ws. noworodka z Białogardu
  Sąd w Białogardzie uchylił postanowienie o ustanowieniu kuratora wobec rodziców dziecka, którzy nie zgodzili się na zabiegi medyczne u swojego przedwcześnie urodzonego dziecka i wywieźli je ze szpitala. Sąd cofnął też decyzję o ograniczeniu władzy rodzicielskiej w zakresie opieki okołoporodowej.
 • Zakazywanie farmaceutom powoływania się na klauzulę sumienia to łamanie Konstytucji
  Środki masowego przekazu doniosły ostatnio, że sieć aptek DOZ (Dbam o Zdrowie), do której należy blisko tysiąc z 14 tys. działających w Polsce placówek, zakazała swoim pracownikom powoływania się na klauzulę sumienia, zasłaniając się brakiem stosownych przepisów na poziomie ustawowym. Podobną konkluzję zawiera datowana na 29 sierpnia 2017 r. odpowiedź Ministra Zdrowia na interpelację nr 13375 w sprawie klauzuli sumienia w aptekach, zgłoszoną przez posłów Nowoczesnej.
 • Wkrótce wzrośnie kwota wolna od podatku, nawet do 8 tys. zł
  Nie planujemy zmian w podatkach sektorowych i zmian w podatku VAT; od 1 stycznia 2018 roku zwiększymy kwotę wolną od podatku do 8 tys. zł - powiedział w środę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
 • W czwartek wchodzi w życie umowa handlowa CETA
  Po siedmiu latach negocjacji, w czwartek wchodzi w życie unijno-kanadyjska umowa o wolnym handlu - CETA. Otwiera ona nowe możliwości handlowe dla unijnych, w tym polskich przedsiębiorstw, ale nie brak też zagrożeń.Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla theme (trailer) email alias Valid XHTML and CSS.