AKTUALNOŚCI


Platformo nie likwiduj Sądu!
wtorek, 03 stycznia 2012 19:29

W związku z planami Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczącymi likwidacji Sądu Rejonowego w Brzegu, Prawo i Sprawiedliwość Powiatu Brzeskiego przedstawia swoje stanowisko w tej sprawie. Zdecydowanie sprzeciwiamy się projektowanej likwidacji Sądu Rejonowego w Brzegu. Pomysł ministra jest niedorzeczny i nieprzemyślany. Minister zapomina, że to sądy są dla ludzi, a nie odwrotnie.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 08:00
Więcej…
 
Nie zamierzam udawać
niedziela, 11 grudnia 2011 20:08

Rozmawiamy z Wojciechem Komarzyńskim - najmłodszym radnym Rady Miejskiej Brzegu, reprezentującym Prawo i Sprawiedliwość - o gorliwej pracy w samorządzie, o nieuleganiu modzie i o wartościach najważniejszych.

LESZEK TOMCZUK: Co zadecydowało, że tak młody człowiek postanowił rzucić się w wir polityki?


WOJCIECH KOMARZYŃSKI: Nie wiem, czy możemy mówić o wielkiej polityce skoro znalazłem się w samorządzie miejskim. A radnym zostałem... z miłości do Brzegu.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 08:01
Więcej…
 
OŚWIADCZENIE PRASOWE
czwartek, 24 listopada 2011 14:48

W związku z przyjęciem korzyści majątkowej przez pracownika Wydziału Budownictwa i Inwestycji Starostwa Powiatowego w Brzegu zdecydowanie potępiamy zaistniałą sytuację, która rzuca cień na pozostałych pracowników urzędu, uczciwie i sumiennie wykonujących swoje obowiązki zawodowe.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 08:01
Więcej…
 
Spotkanie z Solidarnością
środa, 28 września 2011 10:20

We wtorek 20 września odbyło się spotkanie przedstawicieli Brzeskiej Solidarności z kandydatem na Posła z terenu Powiatu Brzeskiego - Dariuszem Byczkowskim. - Dziękuję przede wszystkim za to, że mogę się tu dziś z Państwem spotkać, dziękuje tym bardziej, że łączą nas nie tylko wspólne idee, ale o wiele więcej. Łączy nas troska o przyszłość naszego powiatu – mówił Dariusz Byczkowski.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 08:02
Więcej…
 
Nie zmarnuj głosu, oddaj go na Byczkowskiego
niedziela, 25 września 2011 17:20

Kampania wyborcza trwa. Kadencja obecnego parlamentu dobiega końca. Jeszcze niecałe trzy tygodnie i poznamy „nowe rozdanie” w politycznej układance. W mediach krajowych emocje kampanijne stają się coraz większe. Już dziś zalewają internet, gazety i telewizję reklamy wyborcze.

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 08:02
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 13
Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

z ostatniej chwili...

Aktualności z Gościem Niedzielnym
 • Prymas Polski do kapłanów o pokusie normalności
  "Jeśli ksiądz decyduje się na bycie jedynie osobą normalną, będzie kapłanem przeciętnym albo jeszcze gorzej. W dynamikę swej kapłańskiej tożsamości ma bowiem wpisany rozwój, dążenie do świętości, do przekraczania swych słabości i ograniczeń, do przekraczania samego siebie" – mówił w środę na Jasnej Górze abp Wojciech Polak.
 • Premier Katalonii oskarżył rząd w Madrycie o agresję
  Premier autonomicznego rządu Katalonii Carles Puigdemont oskarżył w środę rząd Hiszpanii o agresję. Deklaracja ma związek z przeprowadzanymi tego dnia kontrolami w budynkach katalońskich ministerstw i aresztowaniem urzędników.
 • Nie ma sygnałów o poszkodowanych Polakach w Meksyku
  Polska placówka dyplomatyczna w Meksyku oraz MSZ nie odnotowały dotychczas sygnałów o poszkodowanych obywatelach polskich; na wstępnej liście osób przewiezionych do szpitali w mieście Meksyk nie ma też nazwisk wskazujących na polskie pochodzenie poszkodowanych - poinformowało w środę PAP MSZ.
 • Rodzice noworodka z Białogardu mogą wrócić do domu
  Postanowienie o ograniczeniu władzy rodzicielskiej matki i ojca dziewczynki urodzonej w szpitalu w Białogardzie uchylone. Orzeczenie jest tymczasowe.
 • Sąd uchylił postanowienie ws. noworodka z Białogardu
  Sąd w Białogardzie uchylił postanowienie o ustanowieniu kuratora wobec rodziców dziecka, którzy nie zgodzili się na zabiegi medyczne u swojego przedwcześnie urodzonego dziecka i wywieźli je ze szpitala. Sąd cofnął też decyzję o ograniczeniu władzy rodzicielskiej w zakresie opieki okołoporodowej.
 • Zakazywanie farmaceutom powoływania się na klauzulę sumienia to łamanie Konstytucji
  Środki masowego przekazu doniosły ostatnio, że sieć aptek DOZ (Dbam o Zdrowie), do której należy blisko tysiąc z 14 tys. działających w Polsce placówek, zakazała swoim pracownikom powoływania się na klauzulę sumienia, zasłaniając się brakiem stosownych przepisów na poziomie ustawowym. Podobną konkluzję zawiera datowana na 29 sierpnia 2017 r. odpowiedź Ministra Zdrowia na interpelację nr 13375 w sprawie klauzuli sumienia w aptekach, zgłoszoną przez posłów Nowoczesnej.
 • Wkrótce wzrośnie kwota wolna od podatku, nawet do 8 tys. zł
  Nie planujemy zmian w podatkach sektorowych i zmian w podatku VAT; od 1 stycznia 2018 roku zwiększymy kwotę wolną od podatku do 8 tys. zł - powiedział w środę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
 • W czwartek wchodzi w życie umowa handlowa CETA
  Po siedmiu latach negocjacji, w czwartek wchodzi w życie unijno-kanadyjska umowa o wolnym handlu - CETA. Otwiera ona nowe możliwości handlowe dla unijnych, w tym polskich przedsiębiorstw, ale nie brak też zagrożeń.Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla theme (trailer) email alias Valid XHTML and CSS.