Wiceminister Patryk Jaki w Brzegu
poniedziałek, 16 maja 2016 00:00

Wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki gościł w poniedziałek (16.05) w Brzegu. Zanim jednak dotarł na spotkanie z mieszkańcami miasta, przetestował własną cierpliwość, stojąc w korku na autostradzie A4, a następnie odwiedził brzeżan w ich mieszkaniach. Patryk Jaki przyjechał do Brzegu na zaproszenie Mieczysława Niedźwiedzia, kandydata do Rady Miejskiej Brzegu w wyborach uzupełniających, które odbędą się 29 maja br. w okręgu nr 11.

– Przede wszystkim chcę zachęcić mieszkańców Brzegu do wzięcia udziału w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej. Nie ma silnej demokracji bez partycypacji społecznej. Najważniejsze jest to, abyśmy zbudowali fundamenty wspólnego dialogu, a świętem demokracji są wybory, które właśnie odbędą się w Brzegu – mówił poseł ziemi opolskiej.

Mieczysław Niedźwiedź startuje w wyborach z poparciem Prawa i Sprawiedliwości. Dodatkowo uzyskał je od Patryka Jakiego. – Żeby Brzeg rozwijał się w dobrym kierunku, to warto poprzeć pana Mieczysława Niedźwiedzia, kandydata doświadczonego, dynamicznego i kreatywnego. Osobę, która jest reprezentantem wartości patriotycznych i konserwatywnych, symbolem zmian, które odbywają się w Polsce.

Sekretarz stanu w resorcie sprawiedliwości zadeklarował również pomoc w sprawie inwestycji drogowej na brzeskiej obwodnicy. Chodzi o budowę ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z ulicą Makarskiego w Brzegu. Akcję zbierania podpisów pod petycją w tej sprawie zainicjował Mieczysław Niedźwiedź. – Należy pamiętać o tym, że pierwszy krok musi wykonać samorząd lokalny. Ja na pewno zrobię wszystko, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie – tłumaczył Patryk Jaki.

Główne spotkanie posła z mieszkańcami Brzegu odbyło się w Klubie Spółdzielni Mieszkaniowej Zgoda przy ulicy Brzechwy. Sytuacja wokół Trybunału Konstytucyjnego, sądownictwo, „podstępne” kredyty we frankach i nowa ustawa o komornikach, to tylko niektóre tematy, jakie zostały poruszone przez wiceministra sprawiedliwości. W trakcie spotkania mieszkańcy swobodnie mogli zadawać pytania i wyrażać własne opinie.

źródło: www.brzeg24.pl

Poprawiony: piątek, 03 czerwca 2016 15:11
 
Wiceminister Patryk Jaki w Brzegu
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

z ostatniej chwili...

Aktualności z Gościem Niedzielnym
 • Prymas Polski do kapłanów o pokusie normalności
  "Jeśli ksiądz decyduje się na bycie jedynie osobą normalną, będzie kapłanem przeciętnym albo jeszcze gorzej. W dynamikę swej kapłańskiej tożsamości ma bowiem wpisany rozwój, dążenie do świętości, do przekraczania swych słabości i ograniczeń, do przekraczania samego siebie" – mówił w środę na Jasnej Górze abp Wojciech Polak.
 • Premier Katalonii oskarżył rząd w Madrycie o agresję
  Premier autonomicznego rządu Katalonii Carles Puigdemont oskarżył w środę rząd Hiszpanii o agresję. Deklaracja ma związek z przeprowadzanymi tego dnia kontrolami w budynkach katalońskich ministerstw i aresztowaniem urzędników.
 • Nie ma sygnałów o poszkodowanych Polakach w Meksyku
  Polska placówka dyplomatyczna w Meksyku oraz MSZ nie odnotowały dotychczas sygnałów o poszkodowanych obywatelach polskich; na wstępnej liście osób przewiezionych do szpitali w mieście Meksyk nie ma też nazwisk wskazujących na polskie pochodzenie poszkodowanych - poinformowało w środę PAP MSZ.
 • Rodzice noworodka z Białogardu mogą wrócić do domu
  Postanowienie o ograniczeniu władzy rodzicielskiej matki i ojca dziewczynki urodzonej w szpitalu w Białogardzie uchylone. Orzeczenie jest tymczasowe.
 • Sąd uchylił postanowienie ws. noworodka z Białogardu
  Sąd w Białogardzie uchylił postanowienie o ustanowieniu kuratora wobec rodziców dziecka, którzy nie zgodzili się na zabiegi medyczne u swojego przedwcześnie urodzonego dziecka i wywieźli je ze szpitala. Sąd cofnął też decyzję o ograniczeniu władzy rodzicielskiej w zakresie opieki okołoporodowej.
 • Zakazywanie farmaceutom powoływania się na klauzulę sumienia to łamanie Konstytucji
  Środki masowego przekazu doniosły ostatnio, że sieć aptek DOZ (Dbam o Zdrowie), do której należy blisko tysiąc z 14 tys. działających w Polsce placówek, zakazała swoim pracownikom powoływania się na klauzulę sumienia, zasłaniając się brakiem stosownych przepisów na poziomie ustawowym. Podobną konkluzję zawiera datowana na 29 sierpnia 2017 r. odpowiedź Ministra Zdrowia na interpelację nr 13375 w sprawie klauzuli sumienia w aptekach, zgłoszoną przez posłów Nowoczesnej.
 • Wkrótce wzrośnie kwota wolna od podatku, nawet do 8 tys. zł
  Nie planujemy zmian w podatkach sektorowych i zmian w podatku VAT; od 1 stycznia 2018 roku zwiększymy kwotę wolną od podatku do 8 tys. zł - powiedział w środę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
 • W czwartek wchodzi w życie umowa handlowa CETA
  Po siedmiu latach negocjacji, w czwartek wchodzi w życie unijno-kanadyjska umowa o wolnym handlu - CETA. Otwiera ona nowe możliwości handlowe dla unijnych, w tym polskich przedsiębiorstw, ale nie brak też zagrożeń.Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla theme (trailer) email alias Valid XHTML and CSS.