Wiceminister Patryk Jaki w Brzegu
poniedziałek, 16 maja 2016 00:00

Wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki gościł w poniedziałek (16.05) w Brzegu. Zanim jednak dotarł na spotkanie z mieszkańcami miasta, przetestował własną cierpliwość, stojąc w korku na autostradzie A4, a następnie odwiedził brzeżan w ich mieszkaniach. Patryk Jaki przyjechał do Brzegu na zaproszenie Mieczysława Niedźwiedzia, kandydata do Rady Miejskiej Brzegu w wyborach uzupełniających, które odbędą się 29 maja br. w okręgu nr 11.

– Przede wszystkim chcę zachęcić mieszkańców Brzegu do wzięcia udziału w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej. Nie ma silnej demokracji bez partycypacji społecznej. Najważniejsze jest to, abyśmy zbudowali fundamenty wspólnego dialogu, a świętem demokracji są wybory, które właśnie odbędą się w Brzegu – mówił poseł ziemi opolskiej.

Mieczysław Niedźwiedź startuje w wyborach z poparciem Prawa i Sprawiedliwości. Dodatkowo uzyskał je od Patryka Jakiego. – Żeby Brzeg rozwijał się w dobrym kierunku, to warto poprzeć pana Mieczysława Niedźwiedzia, kandydata doświadczonego, dynamicznego i kreatywnego. Osobę, która jest reprezentantem wartości patriotycznych i konserwatywnych, symbolem zmian, które odbywają się w Polsce.

Sekretarz stanu w resorcie sprawiedliwości zadeklarował również pomoc w sprawie inwestycji drogowej na brzeskiej obwodnicy. Chodzi o budowę ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z ulicą Makarskiego w Brzegu. Akcję zbierania podpisów pod petycją w tej sprawie zainicjował Mieczysław Niedźwiedź. – Należy pamiętać o tym, że pierwszy krok musi wykonać samorząd lokalny. Ja na pewno zrobię wszystko, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie – tłumaczył Patryk Jaki.

Główne spotkanie posła z mieszkańcami Brzegu odbyło się w Klubie Spółdzielni Mieszkaniowej Zgoda przy ulicy Brzechwy. Sytuacja wokół Trybunału Konstytucyjnego, sądownictwo, „podstępne” kredyty we frankach i nowa ustawa o komornikach, to tylko niektóre tematy, jakie zostały poruszone przez wiceministra sprawiedliwości. W trakcie spotkania mieszkańcy swobodnie mogli zadawać pytania i wyrażać własne opinie.

źródło: www.brzeg24.pl

Poprawiony: piątek, 03 czerwca 2016 15:11
 
Wiceminister Patryk Jaki w Brzegu
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

z ostatniej chwili...

Aktualności z Gościem Niedzielnym
 • Babcie za aborcją!
  Julia Kahrl, założycielka "Grandmothers for reproductive rights" (Babcie za prawami reprodukcyjnymi [czytaj: aborcją]) zaistniała na Twitterze Planned Parenthood za sprawą szokującego zdjęcia.
 • Zalewska: W ciągu 3 lat wynagrodzenie nauczycieli wzrośnie o 15 proc.
  W ciągu najbliższych trzech lat wynagrodzenie nauczycieli wzrośnie o 15 proc. - powiedziała w piątek minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Zapowiedziała, że szczegóły podwyżek zostaną rozpisane w założeniach do ustawy budżetowej.
 • "Franciszek jedzie do Egiptu całkowicie bezbronny"
  W przeciwieństwie do większości osobistości publicznych, które w czasie ryzykownych podróży starają się zagwarantowanie sobie najwyższego stopnia bezpieczeństwa, papież Franciszek rezygnuje z tego i jedzie do Egiptu całkowicie bezbronny.
 • Ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia
  Ze względu na sytuację pogodową obecnie wydano cztery ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia - poinformował wiceszef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Krzysztof Malesa. "Na bieżąco monitorujemy sytuację na południu Polski, służby są gotowe do niesienia pomocy" - zapewnił .
 • Orban: ukończyliśmy budowę drugiego ogrodzenia na granicy z Serbią
  Węgry ukończyły budowę drugiego ogrodzenia wzdłuż granicy z Serbii - poinformował w piątek premier Viktor Orban. Od 2015 roku w kraju obowiązuje stan kryzysowy wprowadzony z powodu masowego napływu imigrantów.
 • W długi weekend 30 st. - Każdego dnia po 10 - memy pogodowe
  Zobacz, jak internauci komentują w memach tegoroczną zimo-wiosnę...
 • Macron opowiada się za sankcjami wobec Polski
  Emmanuel Macron, zwycięzca pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji, powiedział w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla dziennika "Voix du Nord", że jeśli zostanie prezydentem opowie się za sankcjami UE wobec Polski, która "naruszyła wszystkie zasady Unii".
 • Zagrożenie powodziowe w pięciu województwach
  Podnosi się poziom wód - IMGW wydało ostrzeżenia. Najwyższy poziom zagrożenia w dwóch województwach.Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla theme (trailer) email alias Valid XHTML and CSS.