Brzeski wątek na Kongresie Prawa i Sprawiedliwości
sobota, 16 lipca 2016 11:11

W sobotę, 2 lipca br. Jarosław Kaczyński otworzył kongres krajowy Prawa i Sprawiedliwości. Podczas swojego wystąpienia mówił m.in. o naprawie Polski. Wśród 12 delegatów z Opolszczyzny był Wojciech Komarzyński. Miejski radny miał okazję spotkać się z najważniejszymi osobami w państwie i podjąć najważniejsze tematy dla powiatu brzeskiego.

Moja obecność na kongresie była okazją do odbycia wielu spotkań z najważniejszymi osobami w państwie; z Panią Premier Beatą Szydło i większością ministrów Jej rządu. Starałem się wykorzystać ten czas, jak najlepiej się dało, przede wszystkim na rzecz naszego miasta - mówi Wojciech Komarzyński.

Samorządowiec spotkał się m.in. z ministrem infrastruktury i budownictwa Andrzejem Adamczykiem, z którym rozmawiał na temat konieczności budowy drugiej przeprawy mostowej Brzegu.

- Rozmowa była bardzo obfita w rzeczowe argumenty. Podkreśliłem, że największą wadą układu komunikacyjnego miasta jest tylko jeden ciąg drogi krajowej w kierunkach północ - południe i tylko jedna przeprawa mostowa przez Odrę i jej kanał żeglowny. Taki stan stwarza istotne zagrożenie w sytuacjach kryzysowych jak np. powódź, wypadek, czy uszkodzenie istniejącego mostu, a w efekcie całkowity paraliż układu komunikacyjnego - tłumaczy Komarzyński.

Przypomnijmy, że Brzeg czeka na drugą przeprawę mostową od wielu lat. Pomimo zgodności i zjednoczenia samorządowców, wojewody i wielu parlamentarzystów, wciąż nie udało się zrealizować ważnej dla miasta i całego regionu inwestycji. Droga krajowa 39 przebiega przez centrum Brzegu, którego kamienice i renesansowy ratusz znajdują się w ścisłym rejestrze zabytków. Prowadzi to do degradacji zabytkowej struktury miasta.

- Brak obwodnicy północ-południe i alternatywnej przeprawy mostowej spowoduje w relatywnie niedługim czasie znaczne przekroczenia obciążenia ruchem na obecnej drodze krajowej 39 w Brzegu. W tej sprawie pozostaję z panem ministrem w kontakcie - deklaruje Wojciech Komarzyński i dodaje - Jestem bardzo wdzięczny i dziękuję członkom brzeskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, szczególnie przewodniczącemu Maciejowi Stefańskiemu, za wybór mojej osoby, jako delegata z powiatu brzeskiego na to ważne wydarzenie.

Poprawiony: sobota, 16 lipca 2016 11:21
 
Brzeski wątek na Kongresie Prawa i Sprawiedliwości
Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

z ostatniej chwili...

Aktualności z Gościem Niedzielnym
 • Prymas Polski do kapłanów o pokusie normalności
  "Jeśli ksiądz decyduje się na bycie jedynie osobą normalną, będzie kapłanem przeciętnym albo jeszcze gorzej. W dynamikę swej kapłańskiej tożsamości ma bowiem wpisany rozwój, dążenie do świętości, do przekraczania swych słabości i ograniczeń, do przekraczania samego siebie" – mówił w środę na Jasnej Górze abp Wojciech Polak.
 • Premier Katalonii oskarżył rząd w Madrycie o agresję
  Premier autonomicznego rządu Katalonii Carles Puigdemont oskarżył w środę rząd Hiszpanii o agresję. Deklaracja ma związek z przeprowadzanymi tego dnia kontrolami w budynkach katalońskich ministerstw i aresztowaniem urzędników.
 • Nie ma sygnałów o poszkodowanych Polakach w Meksyku
  Polska placówka dyplomatyczna w Meksyku oraz MSZ nie odnotowały dotychczas sygnałów o poszkodowanych obywatelach polskich; na wstępnej liście osób przewiezionych do szpitali w mieście Meksyk nie ma też nazwisk wskazujących na polskie pochodzenie poszkodowanych - poinformowało w środę PAP MSZ.
 • Rodzice noworodka z Białogardu mogą wrócić do domu
  Postanowienie o ograniczeniu władzy rodzicielskiej matki i ojca dziewczynki urodzonej w szpitalu w Białogardzie uchylone. Orzeczenie jest tymczasowe.
 • Sąd uchylił postanowienie ws. noworodka z Białogardu
  Sąd w Białogardzie uchylił postanowienie o ustanowieniu kuratora wobec rodziców dziecka, którzy nie zgodzili się na zabiegi medyczne u swojego przedwcześnie urodzonego dziecka i wywieźli je ze szpitala. Sąd cofnął też decyzję o ograniczeniu władzy rodzicielskiej w zakresie opieki okołoporodowej.
 • Zakazywanie farmaceutom powoływania się na klauzulę sumienia to łamanie Konstytucji
  Środki masowego przekazu doniosły ostatnio, że sieć aptek DOZ (Dbam o Zdrowie), do której należy blisko tysiąc z 14 tys. działających w Polsce placówek, zakazała swoim pracownikom powoływania się na klauzulę sumienia, zasłaniając się brakiem stosownych przepisów na poziomie ustawowym. Podobną konkluzję zawiera datowana na 29 sierpnia 2017 r. odpowiedź Ministra Zdrowia na interpelację nr 13375 w sprawie klauzuli sumienia w aptekach, zgłoszoną przez posłów Nowoczesnej.
 • Wkrótce wzrośnie kwota wolna od podatku, nawet do 8 tys. zł
  Nie planujemy zmian w podatkach sektorowych i zmian w podatku VAT; od 1 stycznia 2018 roku zwiększymy kwotę wolną od podatku do 8 tys. zł - powiedział w środę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
 • W czwartek wchodzi w życie umowa handlowa CETA
  Po siedmiu latach negocjacji, w czwartek wchodzi w życie unijno-kanadyjska umowa o wolnym handlu - CETA. Otwiera ona nowe możliwości handlowe dla unijnych, w tym polskich przedsiębiorstw, ale nie brak też zagrożeń.Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla theme (trailer) email alias Valid XHTML and CSS.