Brzeski wątek na Kongresie Prawa i Sprawiedliwości
sobota, 16 lipca 2016 11:11

W sobotę, 2 lipca br. Jarosław Kaczyński otworzył kongres krajowy Prawa i Sprawiedliwości. Podczas swojego wystąpienia mówił m.in. o naprawie Polski. Wśród 12 delegatów z Opolszczyzny był Wojciech Komarzyński. Miejski radny miał okazję spotkać się z najważniejszymi osobami w państwie i podjąć najważniejsze tematy dla powiatu brzeskiego.

Moja obecność na kongresie była okazją do odbycia wielu spotkań z najważniejszymi osobami w państwie; z Panią Premier Beatą Szydło i większością ministrów Jej rządu. Starałem się wykorzystać ten czas, jak najlepiej się dało, przede wszystkim na rzecz naszego miasta - mówi Wojciech Komarzyński.

Samorządowiec spotkał się m.in. z ministrem infrastruktury i budownictwa Andrzejem Adamczykiem, z którym rozmawiał na temat konieczności budowy drugiej przeprawy mostowej Brzegu.

- Rozmowa była bardzo obfita w rzeczowe argumenty. Podkreśliłem, że największą wadą układu komunikacyjnego miasta jest tylko jeden ciąg drogi krajowej w kierunkach północ - południe i tylko jedna przeprawa mostowa przez Odrę i jej kanał żeglowny. Taki stan stwarza istotne zagrożenie w sytuacjach kryzysowych jak np. powódź, wypadek, czy uszkodzenie istniejącego mostu, a w efekcie całkowity paraliż układu komunikacyjnego - tłumaczy Komarzyński.

Przypomnijmy, że Brzeg czeka na drugą przeprawę mostową od wielu lat. Pomimo zgodności i zjednoczenia samorządowców, wojewody i wielu parlamentarzystów, wciąż nie udało się zrealizować ważnej dla miasta i całego regionu inwestycji. Droga krajowa 39 przebiega przez centrum Brzegu, którego kamienice i renesansowy ratusz znajdują się w ścisłym rejestrze zabytków. Prowadzi to do degradacji zabytkowej struktury miasta.

- Brak obwodnicy północ-południe i alternatywnej przeprawy mostowej spowoduje w relatywnie niedługim czasie znaczne przekroczenia obciążenia ruchem na obecnej drodze krajowej 39 w Brzegu. W tej sprawie pozostaję z panem ministrem w kontakcie - deklaruje Wojciech Komarzyński i dodaje - Jestem bardzo wdzięczny i dziękuję członkom brzeskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, szczególnie przewodniczącemu Maciejowi Stefańskiemu, za wybór mojej osoby, jako delegata z powiatu brzeskiego na to ważne wydarzenie.

Poprawiony: sobota, 16 lipca 2016 11:21
 
Brzeski wątek na Kongresie Prawa i Sprawiedliwości
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

z ostatniej chwili...

Aktualności z Gościem NiedzielnymStworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla theme (trailer) email alias Valid XHTML and CSS.