Opolscy Radni w obronie naszego regionu
sobota, 03 grudnia 2016 11:56

Duże Opole, to szansa dla regionu, który nie może być zmarginalizowany na rzecz sąsiednich aglomeracji. Taki wydźwięk miała konferencja prasowa zwołana przez szefa klub radnych Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa Opolskiego Dariusza Byczkowskiego. Radni w specjalnie przygotowanej rezolucji wyrazili poparcie dla działań rządu RP w sprawie wzmocnienia Opolszczyzny poprzez zmianę granic miasta Opola. Dokument jest odpowiedzią na rezolucję przygotowaną przez większość w sejmiku, która ma odmienne zdanie w tej sprawie.

- Dla naszego klubu ruch zarządu województwa jest zaskakujący o tyle, że przecież jedna rezolucja w tej sprawie była i nic nie zmieniła. Rząd na temat powiększenia Opola już się wypowiedział, a za niewiele ponad miesiąc granice zostaną zmienione. W tej sytuacji kolejne stanowisko sejmiku to niepotrzebna awantura i pójście na wojnę z rządem. To również podsycanie niepotrzebnych niepokojów wśród mieszkańców tuż przed świętami - mówił Dariusz Byczkowski.

W ocenie radnych Prawa i Sprawiedliwości powiększenie stolicy regionu to jedyna szansa na utrzymanie statusu miasta wojewódzkiego i jego rozwój. Bez takich działań, województwo opolskie może być podzielone pomiędzy Górny i Dolny Śląsk, a to doprowadziłoby do marginalizacji wszystkich miast Opolszczyzny w tym także Brzegu.

Poprawiony: poniedziałek, 05 grudnia 2016 12:30
 
Opolscy Radni w obronie naszego regionu
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

z ostatniej chwili...

Aktualności z Gościem NiedzielnymStworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla theme (trailer) email alias Valid XHTML and CSS.