Brzeżanie na konwencji PiS w Katowicach
niedziela, 05 lipca 2015 17:40

W dniach 3-5 lipca br. w Katowickim Centrum Kongresowym odbywała się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości i zjednoczonej prawicy pod nazwą ”Myśląc: Polska”. Podczas konwencji odbyło się wiele paneli dyskusyjnych na temat różnych obszarów życia społecznego, politycznego i gospodarczego. Dyskutowali nie tylko politycy, ale także wielu światowej sławy ekspertów m. in. Eric Maskin, słynny amerykański ekonomista, laureat nagrody Nobla z zakresu ekonomii. W konwencji uczestniczyli także delegaci z powiatu brzeskiego.

 

Podczas oficjalnego wystąpienia kandydatki na urząd premiera – Beaty Szydło przedstawiony został program społeczno – gospodarczy wraz ze wskazaniem źródeł finansowania jego głównych założeń. Program PiS to przede wszystkim 500 zł. na drugie i każde kolejne dziecko, podniesienie kwoty wolnej od podatku z trzech do ośmiu tysięcy zł., przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego, a także wiele innych korzystnych rozwiązań, mających na celu pobudzenie gospodarcze i poprawę standardu życia mieszkańców w zakresie usług publicznych. Źródła finansowania tych zadań miałoby stanowić m. in. zwiększenie szczelności systemu podatkowego, która drastycznie spadła podczas rządów Platformy Obywatelskiej, zahamowanie wyprowadzania podatków do rajów podatkowych, opodatkowania hipermarketów i sektora bankowego. „Polska wymaga naprawy w wielu obszarach - edukacji, służby zdrowia, czy wymiaru sprawiedliwości. Wybory prezydenckie pokazały, że społeczeństwo oczekuje zmian, a my jesteśmy ich gwarantem” – zapewniała wiceprezes Beata Szydło. Jej wystąpienie zostało przyjęte z ogromnym entuzjazmem wszystkich obecnych na konwencji.

Wojciech Komarzyński

 

Poprawiony: niedziela, 05 lipca 2015 19:20
 
Brzeżanie na konwencji PiS w Katowicach
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

z ostatniej chwili...

Aktualności z Gościem Niedzielnym
 • Babcie za aborcją!
  Julia Kahrl, założycielka "Grandmothers for reproductive rights" (Babcie za prawami reprodukcyjnymi [czytaj: aborcją]) zaistniała na Twitterze Planned Parenthood za sprawą szokującego zdjęcia.
 • Zalewska: W ciągu 3 lat wynagrodzenie nauczycieli wzrośnie o 15 proc.
  W ciągu najbliższych trzech lat wynagrodzenie nauczycieli wzrośnie o 15 proc. - powiedziała w piątek minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Zapowiedziała, że szczegóły podwyżek zostaną rozpisane w założeniach do ustawy budżetowej.
 • "Franciszek jedzie do Egiptu całkowicie bezbronny"
  W przeciwieństwie do większości osobistości publicznych, które w czasie ryzykownych podróży starają się zagwarantowanie sobie najwyższego stopnia bezpieczeństwa, papież Franciszek rezygnuje z tego i jedzie do Egiptu całkowicie bezbronny.
 • Ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia
  Ze względu na sytuację pogodową obecnie wydano cztery ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia - poinformował wiceszef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Krzysztof Malesa. "Na bieżąco monitorujemy sytuację na południu Polski, służby są gotowe do niesienia pomocy" - zapewnił .
 • Orban: ukończyliśmy budowę drugiego ogrodzenia na granicy z Serbią
  Węgry ukończyły budowę drugiego ogrodzenia wzdłuż granicy z Serbii - poinformował w piątek premier Viktor Orban. Od 2015 roku w kraju obowiązuje stan kryzysowy wprowadzony z powodu masowego napływu imigrantów.
 • W długi weekend 30 st. - Każdego dnia po 10 - memy pogodowe
  Zobacz, jak internauci komentują w memach tegoroczną zimo-wiosnę...
 • Macron opowiada się za sankcjami wobec Polski
  Emmanuel Macron, zwycięzca pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji, powiedział w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla dziennika "Voix du Nord", że jeśli zostanie prezydentem opowie się za sankcjami UE wobec Polski, która "naruszyła wszystkie zasady Unii".
 • Zagrożenie powodziowe w pięciu województwach
  Podnosi się poziom wód - IMGW wydało ostrzeżenia. Najwyższy poziom zagrożenia w dwóch województwach.Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla theme (trailer) email alias Valid XHTML and CSS.