Brzeski wątek na Kongresie Prawa i Sprawiedliwości

Kongres Krajowy PiS „Polska wielki projekt”. Brzeg ma swojego delegata
7 czerwca 2016
Opolscy Radni PiS w obronie naszego regionu
3 grudnia 2016

W sobotę, 2 lipca br. Jarosław Kaczyński otworzył kongres krajowy Prawa i Sprawiedliwości. Podczas swojego wystąpienia mówił m.in. o naprawie Polski. Wśród 12 delegatów z Opolszczyzny był Wojciech Komarzyński. Miejski radny miał okazję spotkać się z najważniejszymi osobami w państwie i podjąć najważniejsze tematy dla powiatu brzeskiego.

Moja obecność na kongresie była okazją do odbycia wielu spotkań z najważniejszymi osobami w państwie; z Panią Premier Beatą Szydło i większością ministrów Jej rządu. Starałem się wykorzystać ten czas, jak najlepiej się dało, przede wszystkim na rzecz naszego miasta – mówi Wojciech Komarzyński.

Samorządowiec spotkał się m.in. z ministrem infrastruktury i budownictwa Andrzejem Adamczykiem, z którym rozmawiał na temat konieczności budowy drugiej przeprawy mostowej Brzegu.

Rozmowa była bardzo obfita w rzeczowe argumenty. Podkreśliłem, że największą wadą układu komunikacyjnego miasta jest tylko jeden ciąg drogi krajowej w kierunkach północ – południe i tylko jedna przeprawa mostowa przez Odrę i jej kanał żeglowny. Taki stan stwarza istotne zagrożenie w sytuacjach kryzysowych jak np. powódź, wypadek, czy uszkodzenie istniejącego mostu, a w efekcie całkowity paraliż układu komunikacyjnego – tłumaczy Komarzyński.

Przypomnijmy, że Brzeg czeka na drugą przeprawę mostową od wielu lat. Pomimo zgodności i zjednoczenia samorządowców, wojewody i wielu parlamentarzystów, wciąż nie udało się zrealizować ważnej dla miasta i całego regionu inwestycji. Droga krajowa 39 przebiega przez centrum Brzegu, którego kamienice i renesansowy ratusz znajdują się w ścisłym rejestrze zabytków. Prowadzi to do degradacji zabytkowej struktury miasta.

Brak obwodnicy północ-południe i alternatywnej przeprawy mostowej spowoduje w relatywnie niedługim czasie znaczne przekroczenia obciążenia ruchem na obecnej drodze krajowej 39 w Brzegu. W tej sprawie pozostaję z panem ministrem w kontakcie – deklaruje Wojciech Komarzyński i dodaje – Jestem bardzo wdzięczny i dziękuję członkom brzeskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, szczególnie przewodniczącemu Maciejowi Stefańskiemu, za wybór mojej osoby, jako delegata z powiatu brzeskiego na to ważne wydarzenie.