Dziękujemy!

Komitet PiS zarejestrowany
29 października 2010
Mariusz Grochowski
1 grudnia 2010

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, dziękuje wszystkim mieszkańcom za okazane zaufanie, udzielone poparcie i powierzenie sprawowania wielu wyborczych mandatów. 21,76% w wyborach do Rady Miasta Brzegu i 25,05% do Rady Powiatu Brzeskiego, to imponujący wynik! Wynik, który dzięki Państwa głosom, pozwolił na wprowadzenie do obu rad dwunastu radnych.

Nasz kandydat na burmistrza – Mariusz Grochowski, wśród sześciu startujących kandydatów uzyskał 18.45%, co dało mu przepustkę do drugiej tury wyborów. Z ramienia naszego Komitetu, mandaty otrzymały następujące osoby:

Rada Miasta Brzegu: Maria Ciż, Mieczysław Niedźwiedź, Wojciech Komarzyński, Jacek Juchniewicz, Janusz Żebrowski, a także z największą ilością głosów wśród wszystkich kandydatów Mariusz Grochowski.

Rada Powiatu Brzeskiego: Henryk Mazurkiewicz, Ryszard Jończyk, Jerzy Wrębiak, Klemens Jakubowski, Bogdan Będkowski i kandydat, któremu wśród wszystkich kandydatów zaufało najwięcej wyborców – Maciej Stefański.

Również 17,43% uzyskane w skali województwa, pozwoliło na wprowadzenie silnej reprezentacji w Sejmiku Województwa Opolskiego. Mandaty otrzymało dwóch kandydatów – Dariusz Byczkowski i Krzysztof Konik.

To wszystko utwierdza nas w głębokim przekonaniu, że to co robimy w naszym Powiecie i Mieście od wielu lat, spotyka się z uznaniem mieszkańców. Dlatego dziękując Państwu za każdy głos oddany 21 listopada, gorąco zachęcamy do licznego udziału w drugiej turze wyborów samorządowych.