Opolscy Radni PiS w obronie naszego regionu

Brzeski wątek na Kongresie Prawa i Sprawiedliwości
16 lipca 2016
Starosta Maciej Stefański na spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą
15 grudnia 2016

Duże Opole, to szansa dla regionu, który nie może być zmarginalizowany na rzecz sąsiednich aglomeracji. Taki wydźwięk miała konferencja prasowa zwołana przez szefa klub radnych Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa Opolskiego Dariusza Byczkowskiego. Radni w specjalnie przygotowanej rezolucji wyrazili poparcie dla działań rządu RP w sprawie wzmocnienia Opolszczyzny poprzez zmianę granic miasta Opola. Dokument jest odpowiedzią na rezolucję przygotowaną przez większość w sejmiku, która ma odmienne zdanie w tej sprawie.

– Dla naszego klubu ruch zarządu województwa jest zaskakujący o tyle, że przecież jedna rezolucja w tej sprawie była i nic nie zmieniła. Rząd na temat powiększenia Opola już się wypowiedział, a za niewiele ponad miesiąc granice zostaną zmienione. W tej sytuacji kolejne stanowisko sejmiku to niepotrzebna awantura i pójście na wojnę z rządem. To również podsycanie niepotrzebnych niepokojów wśród mieszkańców tuż przed świętami – mówił Dariusz Byczkowski.

W ocenie radnych Prawa i Sprawiedliwości powiększenie stolicy regionu to jedyna szansa na utrzymanie statusu miasta wojewódzkiego i jego rozwój. Bez takich działań, województwo opolskie może być podzielone pomiędzy Górny i Dolny Śląsk, a to doprowadziłoby do marginalizacji wszystkich miast Opolszczyzny w tym także Brzegu.