Wojciech Komarzyński kandydatem do Sejmu RP [wideo]

Brzeżanie na konwencji PiS w Katowicach
5 lipca 2015
Wiedza i doświadczenie. Mieczysław Niedźwiedź kandydatem do Rady Miejskiej
10 maja 2016

Wojciech Komarzyński podczas zwołanej na dzisiaj (03.09) konferencji prasowej ogłosił, że w zbliżających się wyborach parlamentarnych będzie kandydował do Sejmu RP z listy Prawa i Sprawiedliwości. „Myślę, że każdy, kto działa w przestrzeni publicznej, musi spodziewać się kolejnych wyzwań. Ja takie wyzwanie przyjąłem, a swoją kandydaturę traktuję, jako ofertę skierowaną do naszych mieszkańców” – napisał w przekazanym do mediów oświadczeniu. Komarzyński jest przekonany, że Powiat Brzeski potrzebuje i zasługuje na posła. Podkreśla przy tym, że jest tu wiele spraw i problemów, które mogą być rozwiązane wyłącznie na szczeblu centralnym.

Mimo to na przestrzeni ostatnich lat Powiat Brzeski nie zdołał wybrać swojego przedstawiciela nawet wtedy, gdy kandydatury były relatywnie mocne. Komarzyński ma nadzieję, że teraz się to zmieni, a ze swojej strony deklaruje prowadzenie kampanii opartej wyłącznie o merytoryczne argumenty i propozycje. Kandydat nie chce i nie będzie wdawać się w personalne rozgrywki. W trakcie kampanii wyborczej, jak sam zapewnia postara się przedstawić wizję sprawowania przez siebie mandatu parlamentarzysty. Chciałby, aby była to kadencja tak zwanych „otwartych drzwi”. Dlatego zapewnił, że w przypadku powierzenia mu pełnienia tej zaszczytnej funkcji drzwi jego biura będą zawsze otwarte dla mieszkańców. Będzie w nim można ponadto uzyskać np. bezpłatną pomoc prawną. Wojciech Komarzyński chciałby także mieszkańcom, przedstawicielom organizacji społecznych, wójtom i burmistrzom niezależnie od tego, jakie opcje polityczne będą reprezentować otwierać drzwi wszędzie tam, gdzie będą one przed nimi zamknięte i pomagać w rozwiązywaniu napotkanych problemów.

Wojciech Komarzyński – 25 lat, urodzony i stale mieszkający w Brzegu. Ukończył studia licencjackie na kierunku pedagogika oraz magisterskie na kierunku zarządzanie w administracji publicznej z wynikiem bardzo dobrym. Pracownik administracji samorządowej. Radny Rady Miejskiej Brzegu od 2010 roku. Wiceprzewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska w latach 2010-2014, a obecnie Przewodniczący Komisji Budżetu, Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego. Od początku swojej działalności zaangażowany w sprawy bezpieczeństwa powodziowego, opieki żłobkowej, a także rozwoju infrastruktury publicznej i sprawy społeczne. Aktywnie uczestniczy w akcjach i wydarzeniach o charakterze kulturalnym, patriotycznym, czy charytatywnym. Od młodych lat zaangażowany w działalność społeczną i lokalne życie polityczne. W 2006 roku zaproszony na obrady Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Sekretarz Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, członek opolskiego i brzeskiego zarządu tej partii, wiceprezes Forum Młodych PiS w Województwie Opolskim i pełnomocnik w Powiecie Brzeskim. Współautor programu samorządowego Komitetu Powiatowego PiS w Brzegu. Członek Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W swojej karierze zajmował się m. in. sprawami pozyskiwania funduszy unijnych, a także zamówień publicznych. Obecnie Rzecznik Prasowy Powiatu Brzeskiego.